Невдовзі планується впровадження електронної взаємодії між нотаріусами та БТІ Тернопільщини. Перспективи і можливості такого об’єднання обговорили голова відділення Нотаріальної палати України Тернопільської області, заступник начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та представник міського БТІ у м. Тернопіль.

Ухвалення та запровадження електронної взаємодії дозволить легше і швидше отримувати документи для нотаріальних та реєстраційних дій як фізичним, так і юридичним особам. Представники кожної зі структур обговорювали шляхи практичної реалізації електронної взаємодії між нотаріусами та БТІ. І ось запропонували наступне:

  • Особа направляє запит в електронній формі, наприклад, щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року.
  • Оперативно отримує інформацію щодо права власності на об’єкти нерухомого майна, дані про власність на яке не зазначено у Державному реєстрі речових прав, архіві чи Реєстрі прав власності на нерухоме майно.

Електронний документообіг допоможе налагодити взаємодію між МБТІ та нотаріусами Тернопільщини, полегшить роботу як представникам даних структур, так і особам, що звертаються до них!