В Україні досить часто виникає проблема вчасної здачі багатоквартирних житлових будинків в експлуатацію. Найчастіше це пов’язано саме з некомпетентністю відповідних органів, які проводять інвентаризацію об’єкта нерухомості. Технічна інвентаризація включає в себе безліч етапів, кінцевим результатом яких є виготовлення інвентарної справи. Саме через довготривалі заміри співробітниками БТІ, мешканці квартир не можуть вчасно їх заселити. Тому, до вибору БТІ варто підійти досить відповідально.
Що представляє собою технічний паспорт та для чого він потрібен
Згідно з «Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна», здача в експлуатацію багатоквартирного будинку повинна проводитись при наявності юридичного паспорта, форма якого строго регламентована даною інструкцією. Найменше відхилення від заданих норм може стати причиною неприйняття документа органами місцевої влади.
Інвентаризація проводиться не лише в будинку загалом, а і в окремих його частинах, а саме: секціях, поверхах, сходово-ліфтових вузлах, квартирах або групах квартир, кімнатах, нежитлових приміщеннях тощо.
Завершальним етапом інвентаризації є не лише складання загального технічного паспорту, а і окремих технічних паспортів на всі квартири та приміщення, що не призначені для проживання.
При дотриманні всіх правил та вимог до оформлення даного документа, відсутності у ньому помилок та виправлень, технічний паспорт можна вважати юридично грамотним та надавати за місцем вимоги.
Що необхідно для отримання технічного паспорта на багатоквартирний житловий будинок?
ТОВ «МБТІ» у Тернополі плідно працює понад 26 років, це єдине бюро в Україні, яке зберігає усі архівні справи з початку їх введення та дає гарантії вчасного виготовлення інвентарної справи на об’єкт нерухомості.
Щоб отримати технічний паспорт, потрібно надати наступні документи (первинна інвентаризація):
- Копія паспортного документу та ІПН власника (для юридичної особи – правоустановчих документів);
- Копія документації, що засвідчує право власності на землю;
- Декларація про старт з будівництва;
- Проектні документи;
- Висновок щодо присвоєння адреси.
Поточна інвентаризація потребує іншого пакету документів, а саме:
- Копія паспортного документу та ІПН власника (для юридичної особи – правоустановчих документів);
- Копія документації, що засвідчує право власності на землю;
- Правоустановчий документ на будинок.
- Технічний паспорт.
- Проектні документи на будівництво чи реконструкцію (якщо вона проводилась).
Інвентарна справа на багатоквартирний житловий будинок – саме той документ, без якого неможливе введення в експлуатацію будь-якого об’єкта нерухомості. Проте, досить часто процес виготовлення технічної документації сильно затягується, що спричиняє невдоволення пайовиків. Головна причина цьому – недостатня швидкість та якість роботи працівників БТІ.
Аби уникнути можливих проблем при інвентаризації багатоквартирних житлових будинків та попередити обурення їх власників, варто з особливою відповідальністю обирати БТІ.
ТОВ «МБТІ» у Тернополі завжди готове взятися за роботи будь-якої складності та швидко і якісно виготовити всю необхідну документацію. Наші сертифіковані фахівці та професіонали своєї справи виконають всі необхідні роботи в найкоротші терміни, якісно та юридично правильно! У нас великий досвід ведення різних юридичних справ та велике бажання допомогти навести лад у Ваших документах!