Перепланування будинку передбачає зміну плану, за яким здійснювалось його будівництво.

Оформлення перепланування в приватному будинку або будь-якій іншій житловій площі може знадобиться з абсолютно різних причин: можливо змінився його власник, в сім’ї з’явилася дитина, якій необхідна окрема кімната, а вона з самого початку не була передбачена при будівництві будинку, планується загальне розширення площі будівлі тощо.

Узгодження перебудови приватного дому має деякі особливості і відмінності від процедури узгодження перепланування квартири. Для прикладу тому, що зміни, які плануються, не зачіпають інтереси осіб, які проживають по сусідству. Однак в обох випадках уникнути узгодження змін з контролюючими службами не вийде. Зокрема знаходиться звернутися до бюро технічної інвентаризації, щоб отримати новий технічний паспорт, в якому будуть зазначені всі зміни.Tehnicheskaya-inventarizatsiya-i-ee-osobennosti-min

Порядок проведення інвентаризації

Технічна документація на будинок отримується після проходження декількох етапів:

  • Звернення до БТІ за технічним паспортом, на якому робляться відмітки щодо того, які саме зміни плануються.
  • На наступному етапі необхідно звернутися у проектну організацію для розробки проектної документації, що відповідатиме усім законодавчим нормам.
  • Потім готуються документи і заява на проведення перепланування. Вони подається в житлову інспекцію.
  • Після отримання дозволу на перепланування можна звертатися до БТІ для отримання нового техпаспорта. При собі мати свідоцтво про державну реєстрацію права.

 

Які покарання передбачені діючим законодавством за перепланування будинку без проведення інвентаризації?

 

Якщо перебудова будинку була проведена, без наявності нового технічного паспорту будівлі, отриманого в БТІ, законодавством передбачено покарання. Воно може бути адміністративним та включати попередження або виплату штрафу. У випадку другого порушення закону таким чином, ви можете отримати кримінальне покарання до 12 років позбавлення волі. Тому краще вирішувати всі питання законно, тим паче, що на сьогоднішній день існує достатньо спеціалізованих організацій.

Чому варто звернутися до бюро технічної інвентаризації в Тернополі?

Деякі власники власних будинків звертаються напряму до будівельних організацій, щоб провести капітальне або часткове перепланування приміщень всередині власного будинку, але забувають про те, що такі дії потребують попереднього погодження з контролюючими службами. Якщо цього не зробити, в майбутньому можна зіткнутися з різними неприємностями, які виникнуть у зв’язку із самовільною переробкою житла. Саме для цього існує БТІ в Тернополі, в якому працюють справжні фахівці своєї справи.

Замовити послуги БТІ можна онлайн на сайті bti.te.ua. Крім того саме тут ви зможете ознайомитися з іншими послугами компанії, та отримати телефони для спілкування з менеджерами та обговорення нюансів підготовки до виготовлення технічного паспорту на будинок.

Замовити